Candles

Roman Loun

November 18, 2021

Obituary Image

Obituary

Важко змиритись з думкою, що так раптово перестало битись серце справжнього християнина, чудової, непересічної людини - Романа ЛУНЯ!
 

Незбагненна втрата! Важка втрата не тільки для близьких, які втратили таку дорогу серцю людину, але таку світлу, чуйну людину для всіх, хто  знав РОМАНА !
 

Роман був вірним, дбайливим і люблячим чоловіком для дружини ДАНИ, був дбайливим, люблячим батьком для трьох  дітей: МАРІЇ, ДАРІЇ, НАЗАРА.  
Роман був неперевершеним дідусем для чотирьох онуків: МЕЛАНОЧКИ, ЕВАНЧИКА, МАТВІЙЧИКА і МАРЧИКА.  Роман  останнім часом жив втіленням в життя  його проєкту, на який якраз і надихнули його онуки і навіть назву йому підказав онук МАРЧИК : " Cooki - Ukie ? * Ukie - Cooki  ! CHRISTMAS  TRAIN  " . Проєкт в процесі і вже ми постарємося його проєкт продовжити, втілити в реальність на радість онукам і українцям в США, Україні.

 

Роман з повагою ставився до сватів ІВАНА та МАРІЇ, Андреї і Ренді. Шанував зятів : ЯРОСЛАВА і КОРІ.
На саме Благовіщення, 7 квітня, народився Роман, молодший брат ЮРІЯ, в сім'ї викладача Остапа Остаповича і медичного працівника Дарії Іванівни  ЛУНІВ. Змалечку діти  виховувались в українських християнських традиціях.

 

Роман був дуже обдарованою, допитливою дитиною, закінчив семирічну музичну школу, а середню спеціалізовану школу з німецькою формою навчання  закінчив з медаллю,  а згодом успішно закінчив інститут.

Творча натура Романа,  в подальшому наповнила все його життя.
 

В 1970 році зустрів майбутню дружину,  ДАНУ, студентку Львівської художньої Академії з якою в 1974 році одружилися, вінчалися, вступили в церковний шлюб, за який в ті роки карали. З доносу поганих людей, хотіли виключити з інституту, але БОГ послав добрих людей, які заступились, що дало змогу успішно закінчити інститут і дарувати людям свої творчі роботи, проєкти.
 

Безмежним щастям було народження  близнят: МАРІЧКИ і ДАРЦІ, а згодом  і сина Назарчика.
Після Чорнобильської катастрофи, яка спричинила до виникнення проблем зі здоров'ям  дітей, опинились за океаном. І Роман тоді допомагав не тільки своїм дітям, але й тим, хто потребував цього в Україні.
Всі діти Романа теж творчі особистості,  отримали хорошу освіту, навчаючись в школі, коледжі, інституті. Вони постійно брали участь в житті української громади. Дівчатка:  Марічка і Дарця  на велелюдному Чері Блосом Фестивалі  /Cherry Blossom Festival/, де Україна вперше брала участь,  представляли не просто товариство "Сила духу", а українство Америки, всю Україну, де вони в українських строях, красивих, барвистих, прадавніх, автентичних, виходили серед учасників багатотисячного святкового параду і 
Принцесою Квітучої Вишні у 1999 році стала  Марічка, а в 2000 році - Дарця.

 

Назар створює фільми, має виставки своїх робіт.
Всі діти постійно презентують українську культуру, традиції, звичаї.
 З 1991 року  Роман ЛУНЬ -  був  представником  Українського фонду культури у США та Канаді ; співзасновником  Товариства «Сила духу» у Філадельфії., яке впродовж трьох десятиліть  творить інтелектуально-мистецьке середовище й українську історію на американській землі.

 

Роман Лунь -  був автором багатьох творчих проектів:  художніх виставок, театральних вистав, які здійснювалися силами Товариства «Сила духу».
 

У 1993 році організував передачу та відправлення архіву відомого українського письменника, журналіста, публіциста, борця за незалежність України,  УЛАСА САМЧУКА, з Торонто до Києва, а  також в 1997 році -  архіву Уряду України на еміграції з Філадельфії до Києва.
 

У 2002 - 2009 роках разом із дружиною, членом Спілки художників України, Даниїлою Лунь поставив Різдвяні вистави:  "Мир і спокій цьому дому" та "Українське різдво в Америці", які відбувалися на багатьох сценах, фестивалях та культурних центрах у США, зокрема — в ООН (Нью-Йорк), Міжнародному  фестивалі Світел у Вашингтоні, Українському культурному центрі (Філадельфія), Українському інституті Америки (Нью-Йорк), на Національній виставці України у США (Чикаго), у Посольстві України у США (Вашингтон) та інш.
 

В Україні прем'єра Різдвяної вистави відбулася у 2006 році в Київській Національній опері. Завдяки прямій трансляції Першого Національного каналу, цю виставу побачили сотні тисяч українських глядачів.
У 2006 - 2009 роках Роман та Даниїла Лунь організували у Вашингтоні, Філадельфії та Києві унікальні авторські виставки Різдвяних лялькових композицій "Україна колядує" та "Світ Марії Приймаченко очима дітей з Америки",  які відвідали сотні тисяч глядачів у США та Україні.

 

В наступні роки і до цього часу постійно створювались нові і нові композиції, виставки такі, як:  до Вшанування пам'яті загиблим від голодоморів,  "ВЕЛИКОДНІЙ ДОЩ"  і  "ДУХ РІЗДВА" з постійним доповненням нових регіонів України.


Роману ЛУНЮ було присвоєно звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ".  Також він нагороджений багатьма ОРДЕНАМИ від ПАТРІАРХА  України.

Кажуть, що незамінних людей не буває. Неправда! Незамінні люди залишають по собі помітні сліди, неповторні події.

To send flowers to the family or plant a tree in memory of Roman Loun, please visit our floral store.


Services

Visitation
Wednesday
November 24, 2021

9:30 AM to 10:30 AM
Fletcher-Nasevich Funeral Home
9529 Bustleton Avenue
Philadelphia, Pennsylvania 19115

Requiem Services
Wednesday
November 24, 2021

10:30 AM
Fletcher-Nasevich Funeral Home
9529 Bustleton Avenue
Philadelphia, Pennsylvania 19115

Committal
Wednesday
November 24, 2021

12:00 PM
St. Mary Ukrainian Catholic Cemetery
438 Cedar Road
Elkins Park, PA 19027

© 2021 Fletcher Nasevich Funeral Home. All Rights Reserved. Funeral Home website by CFS & TA | Terms of Use | Privacy Policy